Salon Fryzjerski dla psów
Przejdź do treści

Program „Szczeniaczek u fryzjera” - szczeniaczki do około 14 tygodnia.

Czas trwania wizyty 1 godzina


Szczeniaczek podczas specjalnej wizyty w salonie fryzjerskim City of Dogs będzie przechodził przez mini program socjalizacyjny, nakierowany na przyzwyczajenie szczeniaczka do zabiegów, tak aby maksymalnie ograniczyć stres i lęk szczeniaczka oraz zbudować na przyszłość pozytywne skojarzenia z zabiegami groomerskimi. Podczas wizyty szczeniaczek zapozna i pobawi się z groomerem oraz będzie zwiedzał salon, obwąchiwał nowe miejsca. Szczeniaczek zapozna się z różnymi powierzchniami oraz będzie przyzwyczajany do unieruchomienia, będzie stawiany na stół groomerski i przytrzymywany przez chwilę, tak aby nie mógł zmienić pozycji. Będzie nagradzany głaskaniem za spokojne stanie na stole groomerskim. Takie samo ćwiczenie zostanie wykonane przy postawieniu szczeniaczka w wannie groomerskiej. Szczeniaczek będzie miał delikatnie zmoczone, a następnie wytarte łapki. Szczeniaczek zapozna się z różnymi odgłosami występującymi w salonie groomerskim: odgłosami z prysznica, z włączonej suszarki, maszynki do strzyżenia, dzwonekiem do drzwi. Szczeniaczek będzie przyzwyczajany do dotyku groomera w różne miejsca jak brzuszek, paszki, ogonek, pyszczek, groomer będzie zaglądał do uszków, dotykał i delikatnie przytrzymywał łapki, dotykał pomiędzy opuszkami oraz w okolicach genitaliów. Szczeniaczek będzie podnoszony, przenoszony w różne miejsca salonu i ponownie stawiany na podłodze. Szczeniaczek będzie przyzwyczajany do dotyku szczotki, grzebienia czy nożyczek.


Z wielką uwagą i skupieniem zadbam o komfort psychiczny szczeniaczka, tak aby nowe doświadczenia były dla niego miłe i zostawiły dobre wspomnienia. Szczeniaczek będzie nagradzany głaskaniem za każde spokojne zachowanie podczas ćwiczeń.


Po wizycie udzielę właścicielowi szczeniaczka informacji o jego zachowaniu podczas wizyty, odpowiem na pytania oraz udzielę wskazówek co do sposobu pielęgnacji szczeniaczka.City of Dogs Krzysztof Becla
Salon fryzjerski dla psów
ul. Katowicka 11/U27 61-131 Poznań
+48 662 183 971
Wróć do spisu treści